KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14324432
nr 1432 4432
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1887, landskap. Olja på duk, 59x82cm, yttermått inklusive ram: 68x93cm
Kondition: krackeleringar
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:47:38
22/11 20:25:09
Alfred Wetterström
Läs mer om Alfred Wetterström